Kompletná seminarna práca z predmetu TE1.Záver:
Zistil som že výsledky pri počítaní rôznymi metódami mierne líšia, ale stále to ostáva v tolerancii. Daný obvod čiže aj jeho výsledky som si overil aj v programe multisim kde som urobil synchronizáciu daného obvodu a zmeral prúdy daných vetiev. Taktiež výsledky boli mierne iné ako vypočítane ale najviac sa zhodovali s metódou superpozície.
DVOJPÓLY
Základné prvky (elementy), pomocou ktorých modelujeme zloitejie tzv rezistívne sústavy sú dva, obr.1. Kadý z nich je charakterizovaný jediným parametrom. Zdroj napätia je určený vnúteným napätím (U) pričom jeho prúd môe nadobúdať ľubovolnú hodnotu (kladnú, nulovú zápornú). Rezistor je určný odporom (R). Je to kontanta vyhovujúca vzťahu: Rutit=()(), pritom samozrejme moe byť priebeh napätia a prúdu v čase nepremenlivý, kontantný: ut.
1 ZÁKLADNÉ POJMY A FYZIKÁLNE VELIČINY
Elektrickým obvodom rozumieme také zoskupenie obvodových prvkov, ktoré je určené na prenos a vzájomnú premenu elektrickej energie a iných druhov energií. Teda aj také, ktoré je určené na prenos informácií. Základnými prvkami elektrického obvodu sú elektrické dvojpóly a vodiče, ktoré ich navzájom spájajú.
Elektrické dvojpóly jednoduché a zložené. Jednoduché dvojpóly sú také útvary s dvoma svorkami (pólmi), ktoré už nemôžeme rozložiť na jednoduchšie. Zlož...
Súbory cookie používame na funkčné účely, na zhromažďovanie a analýzu informácií o výkone a používaní stránky.
▼ Nevyhnutné
Vždy povolené. Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal.
▼ Analytické
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na anonymné agregované štatistické účely.