SWOT analýza a perspektívy rozvoja agroturistiky v regióne Horný Šariš
«»
Prípona
.doc |
Typ
semestrálna práca |
Stiahnuté
22 x |
Veľkosť
0,1 MB |
Jazyk
slovenský |
ID projektu
16474 |
Posledná úprava
21.01.2009 |
Zobrazené
1 779 x |
Autor:
- |
Zdieľaj na Facebooku |
Detaily projektu |
Popis:
Horný Šariš zaberá tri štvrtiny územia dnešných okresov Bardejov a Svidník. Geograficky predstavuje územie od Čerhovského pohoria, celú Ondavskú vrchovinu po potok Chotčanka, ktorý sa vlieva do Ondavy asi kilometer severozápadne od Stropkova. Severnú hranicu tvoria terajšie štátne hranice. Južnú hranicu tvoria zhruba čiara Raslavice – Koprivnica – Giraltovce a horské hrebene smerom k obci Tisinec.
Na nepriaznivej sociálnej i ekonomickej situácie na predmetnom území, ktorú dokladuje napríklad vysoká miera nezamestnanosti, sme sa rozhodli v rámci bakalárskej práce analyzovať momentálny stav v rozvoji vidieka na hornom Šariši a navrhnúť východiská pre ďalší rozvoj.
Cieľom tejto práce je analyzovať rozvoj vidieka v skúmanom regióne, obhájiť význam, opodstatnenosť a perspektívnosť rozvoja agroturistiky v Hornom Šariši a upozorniť na rôzne atraktivity v skúmanom regióne. Ďalej preskúmať potenciál prírodného bohatstva, kultúrno-spoločenských možností, možnosti športu a historických daností mikroregiónu ako aj analyzovať silné a slabé stránky agroturistiky v regióne, príležitosti pre jej rozvoj i potenciálne hrozby či bariéry. Prvá časť bakalárskej práce je venovaná stručnému opisu regiónu. Jadro práce tvorí zhodnotenie zhodnotenie kultúrneho, historického a prírodného dedičstva, ako aj vlastný výskum formou dotazníka adresovaný priamo starostom vybraných obcí. V závere bakalárskej práce prinášame návrhy a odporúčania pre rozvoj agroturistiky v regióne horného Šariša ako aj konkrétne návrhy projektov na realizáciu v rámci fondov Európskej únie v programovacom období 2007 až 2013.
Zdroje:
- 1. COMPEL, J. 1993. Charakteristika agroturizmu a predmet jeho činnosti. In: Vidiecky turizmus a agroturizmus na Slovensku. Bratislava: Združenie podnikateľov agroturistiky Slovenska, 1993, 60-63
- 2. DÚŽEKOVÁ, Z. 1995. Postavenie a význam vidieckeho turizmu a agroturizmu v cestovnom ruchu. In: Podnikanie vo vidieckom turizme a agroturizme na Slovensku. Bratislava: Slovenský zväz vidieckeho turizmu a agroturizmu, 1995, 19-22 s.
- 3. HÚSKA, J. 1998. Agroturistika na Slovensku. In: Agromagazín, roč.3,1998,č.1.
- 4. MACH, F. 1993. Vidiecky turizmus a agroturizmus na Slovensku. In: Úvodný príhovor k problematike. Bratislava: Združenie podnikateľov agroturistiky Slovenska, 1993, 7-14 s.
- 5. Štatistický Úrad Slovenskej Republiky
- 6. Propagačný materiál: Bardejovské Kúpele.
O súboroch cookie na tejto stránke
Súbory cookie používame na funkčné účely, na zhromažďovanie a analýzu informácií o výkone a používaní stránky.