Arabská jar alebo zima ?
Popis:
Anotácia: V seminárnej práci definujeme pojem, priebeh aj výsledok Arabskej jari. Zamyslíme sa nad príčinami a vznikom danej situácie v roku 2011. Cieľom práce je priblíženie diania zasiahnutých krajín. Jednotlivo rozoberieme zvolené krajiny a objasníme situáciu prevratného boja medzi povstalcami a vládou. V závere zhrnieme poznatky a tým dospejeme k názoru či naozaj išlo o správny krok alebo o bezhlavý boj. Predpokladáme, že revolúcie neboli úspešné a došlo k zbytočnému krviprelievaniu.
Kľúčové slová: revolučná vlna, Osmanská ríša, kolonializmus, diktátori, egyptská armáda, Moslimské bratstvo, plán demokracie, Islamský štát, utlačenie národov.
Kľúčové slová:
revolučná vlna
Osmanská ríša
kolonializmus
diktátori
egyptská armáda
Moslimské bratstvo
plán demokracie
Islamský štát
utlačenie národov.
Obsah:
- V roku 2011 sa objavila mediálna správa o revolučnej vlne v rozsiahlych oblastiach arabského sveta. Pobúrení obyvatelia bažia po páde neprestajnej vlády diktátorov. Režimy slúžiace mocným musia byť prelomené. Rebeli verili vo víťaznú zmenu. Avšak boj za ľudské práva sa vymkol z rúk a prerástol do občianskych vojen. Čím bola väčšia snaha o umlčanie protestov, tým rástla vôľa národa. Z početného množstva krajín sme si zvolili Tunisko, Egypt, Líbyu a Sýriu. Práve najviac zasiahnuté krajiny budú najlepším odrazom Arabskej jari.
Zdroje:
O súboroch cookie na tejto stránke
Súbory cookie používame na funkčné účely, na zhromažďovanie a analýzu informácií o výkone a používaní stránky.