Malá vodná elektráreň v Nitre
«»
Popis:
1. ÚVOD
Daný prírodný zdroj som si vybrala, pretože som o ňom málo informovaná a nakoľko je v okolí môjho bydliska, chcela by som sa o ňom viac dozvedieť. A zároveň aj preto, lebo je to náš prírodný zdroj, ktorý sa považuje za jeden z najmenej nebezpečných prírodných zdrojov.
2. CHARAKTERISTIKA ÚZEMIA
Nitra leží na rozmedzí Podunajskej pahorkatiny a Tríbečského pohoria. Mesto rozdeľuje na dve časti pomaly tečúci tok rieky Nitry. Jej úžitkovosť je však negatívne ovplyvnená priemyselnou výrobou. Stopy po priemyselných exhalátoch môžeme nájsť i na lesných porastoch Zobora, ktorý je i napriek tomu, vďaka príjemným klimatickým podmienkam s veľkým počtom slnečných dní, centrom liečby respiračných chorôb.
Nadmorská výška : najnižšia okolo 138 m n. m. a najvyššia do 588 m n. m. Nitra sa nachádza v miernom klimatickom pásme s priemernou ročnou teplotou +9,7˚C. Ročné zrážky sa pohybujú v priemere okolo 553 mm. Celý región je veľmi náveterný. Mesto a jeho okolie patria medzi oblasti Slovenska s najvyšším slnečným svitom ročne – 2090 hodín.
...
Kľúčové slová:
charakteristika územia
prietočné vodné elektrárne
akumulačné vodné elektrárne
prečerpávacie vodné elektrárne
elektráreň
Obsah:
- 1. ÚVOD
2. CHARAKTERISTIKA ÚZEMIA
3. CHARAKTERISTIKA PRÍRODNÉHO ZDROJA (všeobecne)
Prietočné vodné elektrárne
Akumulačné vodné elektrárne
Prečerpávacie vodné elektrárne
4. CHARAKTERISTIKA PRÍRODNÉHO ZDROJA (konkrétne)
5. ZÁVER
6. ZOZNAM POUŽITEJ LITERATÚRY
Zdroje:
- CHMIELEWSKÁ, Eva. Ochrana a využívanie prírodných zdrojov, ISBN 978-80-8057-846-6
- BEDNÁŘ, Jozef. 1989. Malé vodní elektrárny 2
- HROMADA, Štefan., DARMO, Anton., HROMADA, Štefan-ml. , Vodné elektrárne v Slovenskej republike – využitie hydroenergetického potenciálu vodných tokov, ISBN 80-89087-05-1
- Internet
O súboroch cookie na tejto stránke
Súbory cookie používame na funkčné účely, na zhromažďovanie a analýzu informácií o výkone a používaní stránky.