Podnikateľská etika - seminárna práca
«»
Popis:
Slovensko je malou krajinou s prekrásnou a rôznorodou scenériou. Na tak malom území máme vytvorených množstvo národných parkov. Žiaľ príroda sa v poslednom čase stala oblasťou, kde sa nezriedka dostávajú do konfliktu individuálne a spoločenské dobro alebo súkromné a verejné záujmy.
Všeobecne by mala byť na takýchto územiach prioritou číslo jedna ochrana majetku, ktorá nevylučuje turistiku a s ňou súvisiace aktivity. Ľudia/podnikatelia by však mali poznať limit národného parku. Limity do nášho života neprinieslo vyhlasovanie národných parkov ani ochranári, či orgány štátnej správy zodpovedné za ochranu prírody a krajiny. Limity do nášho života sme si priniesli my sami. Stále rastúce nároky na územie, rastúci záujem o šport začal prírodu v posledných desaťročiach značne zaťažovať a preto boli vyhlásené chránené územia na podporu ochrany takýchto preťažených oblastí.
Vzácne prírodné systémy sú človekom a jeho činnosťou ohrozované už oddávna. Za posledné storočie ich človek ohrozil až do takej miery, že mnohým z nich hrozí zánik.
Kľúčové slová:
geneticky modifikované plodiny
klonovanie
podnikanie
vstup do EÚ
národné parky na Slovensku
spotrebitelia
proteín
alergie
Obsah:
- Národné parky a podnikanie na Slovensku
Vstup do Európskej únie a podnikanie
„Klonovať či neklonovať?“, globálny problém ľudstva.
O súboroch cookie na tejto stránke
Súbory cookie používame na funkčné účely, na zhromažďovanie a analýzu informácií o výkone a používaní stránky.